,

گوگل دنیای موسیقی را هم متحول می‌کند!

همانطور که می‌دانید امروزه رشد روزافزون یادگیری ماشین به موازات هوش مصنوعی، به پیشرفت زندگی بشر و کمک فراوانی کرده است. در واقع در این تحول حرکت به  سمت تشخیص الگوهای پیچیده توسط ماشین‌ها و انجام تصمیم‌های پیچیده بدون نیاز به ذهن انسان را سرعت بخشیده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با تکنولوژی جدید گوگل در دنیای موسیقی با استفاده از فناوری هوش مصنوعی، آشنا شویم.

ادامه مطلب …

پچ پنل | تعریف،کاربرد و انواع

پچ پنل (همان طور که از نامش پیداست) یک پنل است که از آن برای پچ کردن (متصل کردن) استفاده می شود. معمولا در هنگام کابل کشی بخش های مختلف ساختمان، همیشه تعدادی سوکت وجود دارد که در حال حاضر مورد استفاده نیستند و کاربری با استفاده از آن به شبکه متصل نیست. اما همیشه این امکان وجود دارد که در آینده ای نه چندان دور کاربر یا کاربرانی از طریق این سوکت ها وارد مدار شبکه شوند.

ادامه مطلب …

فناوری پوشیدنی تازه برای جاسوس‌ها!

امروزه فناوری‌های پوشیدنی که مجموعه‌ای از گجت‌ها، مانند ساعت‌های هوشمند، سیستم‌های واقعیت مجازی، ردگیرهای سلامتی و … را شامل می‌شوند روز به روز در حال توسعه و گسترش هستند. به تازگی پژوهشگران در حال تکمیل و توسعه یک فناوری پوشیدنی جدید هستند که به افراد امکان صحبت مخفیانه با یکدیگر در یک اتاق با محیط شلوغ می‌دهد.

ادامه مطلب …

تهران و اصفهان در صدر آلودگی به باج‌افزار wannacrypt

همانطور که می دانید طی چند روز گذشته، خبر هجوم گسترده باج‌افزار خطرناک wannacrypt به ۱۰ها  کشور جهان بسیار خبرساز شده است. متأسفانه کشور ایران هم از این حمله در امان نمانده است. مرکز ماهر در گزارشی بیشترین آلودگی از طریق باج‌افزار wannacrypt را به ترتیب متعلق به اپراتورهای ارتباطی، سلامت و پزشکی و دانشگاهی و بیشترین استان‌های آلوده را تهران و اصفهان اعلام کرد.

ادامه مطلب …

RFID | شناسایی خودکار با امواج رادیویی

تگ RFID

RFID که مخفف عبارت Radio Frequency Identification (به معنی: شناسایی از طریق فرکانس رادیویی) است، در واقع سیستم استفاده از امواج رادیویی برای خواندن و کسب اطلاعات ذخیره شده در یک تگ متصل به یک جسم است. با لاوان همراه باشید.

ادامه مطلب …

شهر هوشمند|حمل و نقل عمومی ارزان با استفاده از اینترنت و دوچرخه

به کارگیری ایده‌های ساده اما کاربردی در خیلی از مواقع می‌تواند به راحتی به هوشمندسازی شهرها و نزدیک شدن آنها به یک شهر هوشمند کمک کند. برای مثال، شهر چین در یک سیستم هوشمند و جالب، از اینترنت و دوچرخه برای ایجاد یک حمل و نقل ارزان و بدون آلودگی  استفاده کرده که ضمن کاهش آلودگی هوا، کاهش هزینه‌های حمل و نقل شهروندان و متنوع‌سازی سیستم حمل و نقل عمومی به بهبود سلامت شهروندان نیز کمک می‌کند.

ادامه مطلب …

تانوما چیست؟ | تانومای مخابرات ایران

تار نوری مخابرات ایران

روز چهارم اردیبهشت ۹۶ بود که پروژه فیبرنوری برای کاربری خانگی در ایران با نام مستعار تانوما (تار نوری مخابرات ایران) برای اولین بار کلید خورد. اهمیت این پروژه در جایی بیش از پیش مشخص می شود که مخابرات ایران قبل از خصوصی سازی سرمایه گذاری زیادی روی فیبر نوری انجام داده بود اما از طرفی چون مجوز حضور در این عرصه را نداشت نتوانست فعالیت قابل توجهی انجام دهد.

ادامه مطلب …

باج‌افزار آمریکایی wannacrypt تاکنون در ایران ۲۰۰ قربانی گرفته است!

باج‌افزار خطرناک wannacrypt با هجوم گسترده به ۱۰‌ها کشور جهان، میلیون‌ها کامپیوتر از جمله اطلاعات سیستم‌های بیش از ۲۰۰ شرکت ایرانی را آلوده کرده است.

ادامه مطلب …

,

عصای هوشمندی که می توان با آن تماس تلفنی برقرار کرد.

دانشمندان به تازگی موفق به ساخت عصای هوشمندی شده‌اند که با استفاده از GPS قادر به مکانیابی برای کمک به نابینایان بوده و همچنین می‌توان با آن تماس تلفنی برقرار کرد.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما را با عصای هوشمندی به نام iCane آشنا کنیم که قابلیت‌های بسیار جالبی دارد.

ادامه مطلب …

سرانجام قرارداد سرمایه‌گذاری MTN در پروژه فیبر نوری با ایرانیان‌نت بسته شد.

سرانجام قرارداد سرمایه‌گذاری شرکت MTN در پروژه فیبر نوری، میان “راب شاتر” مدیر عامل این شرکت و “باقری چناری” مدیرعامل شرکت ایرانیان‌نت بسته شد. با ما همراه باشید تا با جزئیات این خبر بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب …