پیشبرد ICT در تهران بدون حضور نماینده فاوا در شورای شهر امکان پذیر نیست

حضور کارشناسان و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در ترکیب شورای شهر تهران، تنها راهکار پیگیری و حل مشکلات شرکت‌های خصوصیICT در مسائل شهری است.

ادامه مطلب …

آشنایی با نمایشگاه الکامپ | به بهانه برگزاری بیست و سومین دوره

نمایشگاه الکامپ را می توان بزرگترین رویداد تجاری در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور دانست. این نمایشگاه بین المللی همه ساله با حضور گسترده و چشمگیر دست اندرکاران این حوزه ها و مخاطبان آنها در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار می گردد و امسال شاهد برگزاری بیست و سومین دوره است. در این نمایشگاه آخرین دستاوردهای صنعت کامپیوتر و الکترونیک کشور اعم از سخت افزار و نرم افزار به علاقمندان عرضه می گردد و به دلیل حضور غالب فعالان حوزه های یاد شده فرصتی بی بدیل برای تبادل نظر و مذاکره در اختیار شرکت کنندگان قرار می گیرد.

دستاوردهای این تعاملات، نقطه آغاز بسیاری از همکاری های تجاری و تکنولوژیکی فیمابین دست اندرکاران حوزه الکترونیک و کامپیوتر است که نقش معنی داری در تحرک بخشیدن به این حوزه صنعت و تولیدکنندگان و بازرگانان شاغل در آن ایفا می نماید. گشایش های اخیر در حوزه بین الملل و اراده ملموس دولت تدبیر و امید، که خود نیز با پیگیری استقرار دولت الکترونیک در زمره بزرگترین مشتریان بالقوه این حوزه می باشد، در افزایش حضور صنایع کشور در عرصه های بین المللی، زمینه شکوفایی این حوزه از صنعت و فن آوری را بیش از پیش فراهم نموده و انتظار می رود در دوره آتی نمایشگاه الکامپ، فرصتی تکرار نشدنی را در اختیار فعالان این حوزه در داخل و خارج کشور قرار دهد تا با یافتن مخاطبان بالقوه خود، سطح تعامل بین المللی خویش را بطور چشمگیری ارتقاء بخشند .

سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور برگزارکننده دوره بیست و سوم نمایشگاه الکامپ با حمایت ارزشمند سازمان توسعه تجارت و شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران و مشارکت و حمایت موثر نهادها، انجمن ها و تشکل ها نهایت تلاش خود را بکار گرفته تا این دوره از نمایشگاه با کیفیت و نظم متفاوت برگزار گردد. امیدوار است بازخورد مشارکت کنندگان پس از برگزاری دوره بیست و سوم نیز موید همین امر باشد.

از زیرگروه های تخصصی نمایشگاه الکامپ می توان به: نرم افزار، ارتباات و تجهیزات الکترونیکی، نرم افزارهای موبایلی، بازی های رایانه ای، نرم افزارهای مالی و اعتباری، آنتی ویروس ها، بانکداری الکترونیکی، خدمات الکترونیکی، فروشگاه های الکترونیکی، سیستم های امنیتی، حفاظت اطلاعات و امنیت، سیستم های مکان یابی و RFID، دیتاسنترها، سخت افزار، تجهیزات دیجیتال اداری، تخته های هوشمند، پرینترها، دستگاه های پیرامونی، تلفن های همراه، تبلت، لپتاپ و … اشاره کرد.

اطلاعات ضروری نمایشگاه بین المللی الکامپ

دوره برگزاری: ۲۳

محل برگزاری: محل دائمی برگزاری نمایشگاه های بین المللی تهران

زمان برگزاری: ۳۰ تیر الی ۲ مردادماه ۹۶

آدرس ستاد اجرایی نمایشگاه: تهران، شهرک غرب، بلوار دادمان، خیابان فخارمقدم، نبش گلبرگ سوم شرقی، پلاک ۱۵، واحد۲

تلفن: ۴۲۹۱۷۱۰۰

سایت رسمی نمایشگاه: http://iran-elecomp.com/Farsi/default.aspx

پیش‌بینی‌های استیو وزنیاک از شهرهای هوشمند در سال ۲۰۷۵

در حالی که استیو وزنیاک و استیو جابز در سال ۱۹۷۶ در حال تأسیس شرکت اپل بوند، هر دو استیو می‌دانستند که این شرکت تا ابد پا برجا خواهد ماند. وزنیاک هنوز هم معتقد است که این حرف درست است و حتی بر این باور است که اپل، گوگل و فیس‌بوک شرکت‌هایی هستند که نه تنها در سال ۲۰۷۵ همچنان پابرجا هستند، بلکه به غول‌های بزرگتری تبدیل خواهند شد. همچنین استیو وزنیاک در مورد وضعیت کلی شهرهای هوشمند در آینده پیش بینی هایی انجام داده است. 

ادامه مطلب …

پشتیبانی از ضبط ویدئو در نسخه بتای بیلد ۳٫۱۸٫۱ تلگرام

در تلگرام بتای جدید شما می‌توانید علاوه بر پیام صوتی، پیام ویدئویی۶۰ ثانیه‌ای ضبط کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزئیات این خبر بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب …

,

پیگیری مطالبات فعالان حوزه اینترنت چیزها و داده‌ های عظیم

کمیسیون داده‌های عظیم و اینترنت چیزها که با رویکرد حفظ ارتباط دوسویه میان کلیه بازیگران عرصه اینترنت چیزها و داده‌های عظیم شکل گرفته است. در ادامه با ما همراه با ما همراه باشید تا در خصوص این کمیسیون را بیشتر بدانیم.

ادامه مطلب …

تماس صوتی تلگرام برای ایرانی ها مسدود شد

یک روز پس از آنکه وزیر ارتباطات مدعی شد تماس صوتی تلگرام با مجوز دولت و وزارت ارتباطات در ایران فعال شده، این امکان در کشور فیلتر شد. در ادامه با ما همراه باشید تا با جزییات این خبر بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب …

عرضه محصولات اینترنت چیزها در آینده ۶ برابر می‌شود

تعداد محصولات و ابزار به فروش رفته مبتنی بر اینترنت چیزها در دهه آینده به شدت افزایش می‌یابد، امری که به شکل‌گیری شهرهای هوشمند می‌انجامد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی آمار و پیش بینی های صورت گرفته در خصوص این محصولات بپردازیم.

ادامه مطلب …

آینه کامپیوتری هوشمند برای کنترل خانه

امروزه موضوع هوشمندسازی منازل به یکی از مباحث مورد توجه مخترعان و دانشمندان عرصه فناوری تبدیل شده است. تا کنون تجهیزات هوشمند مختلفی برای استفاده در خانه‌های هوشمند توسط شرکت‌‌های مختلف طراحی شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا با یکی از این محصولات هوشمند که می‌تواند به کنترل راحت بخش‌های مختلف خانه کمک زیادی بکند، بیشتر آشنا شویم.

ادامه مطلب …

پرداخت موبایلی برای نخستین بار در ایران

رییس کل بانک مرکزی با رد انحصارگری این نهاد در زمینه ارائه خدمات الکترونیکی گفت: بانک مرکزی از خدمات الکترونیکی بانک‌ها به شرط آسیب نرساندن به منابع مالی مردم حمایت می‌کند.

ادامه مطلب …

سیناپس عصبی برای هوش مصنوعی

دانشمندان موفق به ساخت سیناپس مصنوعی شده اند که قادر به یادگیری مستقل است. در ادامه با ما همراه باشید تا ببینیم این سیناپس چگونه به کمک سیستم‌های هوشمند آمده است تا بتوانند به یادگیری سریع و با بازده بالاتر دست پیدا کنند.

ادامه مطلب …